M. Książek i M. Poławski w zarządzie Marvipol Development na kolejną kadencjęWarszawa, 08.08.2018 (ISBnews) - Książek Holding Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, wykonując uprawnienia osobiste zawarte statucie Marvipol Development, złożył oświadczenie o powołaniu Mariusza Wojciecha Książek i Mariusza Poławskiego do zarządu spółki na kolejną dwuletnią kadencję trwającą od 11 sierpnia 2018 roku do 11 sierpnia 2020 roku oraz do pełnienia dotychczasowych funkcji odpowiednio prezesa i wiceprezesa zarządu, podała spółka.

Mariusz Wojciech Książek - główny akcjonariusz Marvipol Development S.A. - w 1996 r. założył firmę Marvipol Sp. z o.o., specjalizującą się wówczas w działalności usługowej na rzecz innych deweloperów. Od 1998 r. firma prowadziła samodzielną działalność deweloperską, a w 2003 r. biznes grupy Marvipol został rozszerzony o import i sprzedaż samochodów Jaguar i Land Rover. W 2008 r., po przekształceniu w spółkę akcyjną, Marvipol S.A. zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, podano w komunikacie.

"W grudniu 2017 r. pan Mariusz Książek z sukcesem zakończył proces podziału Marvipol S.A. (obecnie działającą pod firmą British Automotive Holding S.A.), w wyniku którego prowadzący działalność deweloperską oddział spółki wydzielony został do Marvipol Development S.A. Od tego czasu pan Mariusz Książek stoi na czele dwóch holdingów: grupy kapitałowej Marvipol Development S.A., prowadzącej działalnością deweloperską w dwóch obszarach: budownictwa mieszkaniowego i projektów magazynowych oraz grupy kapitałowej British Automotive Holding S.A., zajmującej się importem, sprzedażą i kompleksową obsługą posprzedażową samochodów marek Jaguar, Land Rover i Aston Martin" - czytamy dalej w materiale.

Od 1996 do 2010 oraz od 2012 do chwili obecnej Książek pełni funkcję prezesa zarządu British Automotive Holding S.A. (dawniej: Marvipol Sp. z o.o., Marvipol S.A.); w latach 2010-2012 był przewodniczącym rady nadzorczej Marvipol S.A.; od 2012 do chwili obecnej jest też prezesem zarządu British Automotive Polska S.A., zaś od 2014 do chwili obecnej - także prezesem zarządu Książek Holding Sp. z o.o.; od 2015 do chwili obecnej pełni funkcję prezesa zarządu Marvipol Development S.A., podano także.

"Wobec powyższego aktualny skład zarządu emitenta jest następujący:

Mariusz Wojciech Książek - prezes zarządu,

Mariusz Poławski - wiceprezes zarządu,

Robert Pydzik - członek zarządu" - podsumowano w komunikacie.

Marvipol Development jest jednym z wiodących polskich deweloperów. Spółka prowadzi działalność - za pośrednictwem spółek celowych - w dwóch podstawowych segmentach: mieszkaniowym, w ramach którego realizuje projekty budownictwa wielorodzinnego oraz magazynowym, inwestując w budowę i komercjalizację, a następnie sprzedając skomercjalizowane projekty. Spółka - w następstwie podziału Marvipol S.A. - z dniem 1 grudnia 2017 r. przejęła działalność deweloperską prowadzoną przez Marvipol S.A. od 1996 r.

(ISBnews)