Magazyn powstał w kompleksie logistycznym Sistema Poland. Z nowego magazynu, o powierzchni  2 tys. m2, będą dystrybuowane przesyłki paletowe.  

"Budowa nowej architektury logistycznej Poczty Polskiej, w tym centralnego węzła logistycznego będzie wiązała się z miliardowymi inwestycjami i to w ciągu kilku lat. Są to konieczne inwestycje, dzięki którym spółka może stać się kluczowym operatorem logistycznym w Europie Środkowo-Wschodniej,  wyspecjalizowanym w obsługiwaniu rynku eCommerce i logistyki międzynarodowej" - powiedział członek zarządu Poczty Polskiej Paweł Skoworotko, cytowany w komunikacie. 

Spółka chce wybudować do 2022 roku centralny węzeł, który ma obsługiwać międzynarodowy handel e-commerce, m.in. w ramach współpracy Poczty z Chinami i rozwijającym się Nowym Jedwabnym Szlakiem. Wraz z rozbudową elementów infrastruktury logistycznej Poczty Polskiej pojawią się inwestycje w systemy informatyczne i flotę pojazdów. W tym roku spółka uruchomi także nowy sorter paczkowy w Zabrzu, który obsłuży ok. 2,5 mln paczek miesięcznie.

Poczta przypomniała, że w ostatnich miesiącach otworzyła nową halę w Olsztynie oraz Koszalinie. Spółka konsekwentnie realizuje strategię rozwoju, rozbudowując infrastrukturę logistyczną oraz sieć placówek. 

"Rozwój sieci logistycznej to odpowiedź Poczty Polskiej na bardzo duże wzrosty zagranicznych przesyłek eCommerce, zwłaszcza z Poczty Chińskiej. Porównując pierwsze półrocze 2018 r. do analogicznego okres roku ubiegłego - wzrost ten wyniósł ok. 15% dla wszystkich rodzajów przesyłek" - czytamy w komunikacie. 

Szczególną dynamikę widać w obszarze nadchodzących do Polski przesyłek kurierskich "Expres PRIME", których wolumen zwiększył się ponad 10-krotnie w ciągu roku. To efekt szybkiego rozwoju międzynarodowych portali aukcyjnych oraz zwiększającej się liczby ich klientów, podsumowano.