CD Projekt powołuje nową spółkę. Spokko zajmie się projektem na urządzenia mobilne

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
20 sierpnia 2018, 14:27
Wiedźmin, wersja mobilna. The Witcher: Battle Arena. Zdj. CD Projekt
Wiedźmin, wersja mobilna. The Witcher: Battle Arena. Zdj. CD Projekt/Media
CD Projekt objął większościowy pakiet udziałów w spółce Spokko. Nowa spółka Grupy CD Projekt będzie realizowała nieogłoszony jeszcze projekt na urządzenia mobilne.

"Grupa udostępni nowej spółce m.in. prawo do wykorzystywania posiadanego IP oraz dostęp do zaplecza twórczego i biznesowego studia . Pozostałe przypadną na kluczowe osoby odpowiedzialne za proces produkcji i koncepcję projektu" - czytamy w komunikacie.

"Znamy ludzi stojących za od ładnych kilku lat. Przyszli do nas z ciekawym pomysłem opartym na jednej z naszych marek, w który postanowiliśmy się zaangażować kapitałowo. Chcemy wnosić do naszego biznesu świeże pomysły i rozwiązania, a to, co planuje ekipa Spokko jest dla nas zupełnie nowym obszarem twórczym. Nowe studio będzie w dużej mierze niezależne. Chcemy, żeby miało własną tożsamość i przestrzeń kreatywną, oczywiście kierując się filozofią, leżącą u podstaw działania Grupy CD Projekt" - powiedział prezes Adam Kiciński, cytowany w komunikacie.

Maciej Weiss razem z Rafałem Staszewskim, współtwórcy marki Spokko i liderzy nowego projektu, weszli do zarządu powołanej spółki.

"Bardzo się cieszymy, że CD Projekt uwierzył w nasz pomysł. Współpracujemy z Rafałem i ludźmi z ekipy od dłuższego czasu. Mamy spore doświadczenie w tworzeniu gier casual'owych, ale tym razem chcemy stworzyć projekt bardziej rozbudowany i ambitny, oferujący graczom nowe możliwości. To dla nas ekscytujące wyzwanie" - skomentował Maciej Weiss, cytowany w komunikacie.

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED - deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG - globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier. Sztandarową grą wydawnictwa jest seria "", obecnie trwają prace nad "".

>>> Czytaj też: Zarobki w Norwegii: jak na tle innych wypadają imigranci z Polski?

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: ISBnews
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj