"Po zmianach, zarząd emitenta będzie działał w składzie: Adam Sikorski – prezes zarządu, Robert Brzozowski – wiceprezes zarządu, Marek Moroz – wiceprezes zarządu" - czytamy w komunikacie.

Uzasadniając uchwały, rada nadzorcza wskazała, że zmiany w zarządzie zostały dokonane m.in. ze względu na odbiegające od oczekiwań rady tempo realizacji działań restrukturyzacyjnych przewidzianych w strategii Grupy Unimot na lata 2018-2023. Dodatkowo, biorąc pod uwagę bieżącą sytuację spółki, rada nadzorcza uznała, że najbardziej odpowiednią osobą na stanowisku prezesa zarządu jest obecnie założyciel i pośrednio główny akcjonariusz spółki, Adam Sikorski. Uchwały wchodzą w życie z dniem podjęcia, podano także.

Jednocześnie 21 sierpnia 2018 r. Adam Sikorski złożył rezygnację z pełnienia funkcji przewodniczącego rady nadzorczej Unimotu, podsumowano.

Unimot specjalizuje się w obrocie olejem napędowym, biopaliwami, gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym (w tym LNG) oraz energią elektryczną. W marcu 2017 r. spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW po przejściu z NewConnect.

(ISBnews)