Idea Bank chce poinformować o wynikach analiz ws. połączenia z GNB w listopadzieWarszawa, 21.09.2018 (ISBnews) - Idea Bank oczekuje, że w listopadzie będzie mógł poinformować o wynikach analiz związanych z ewentualnym połączeniem z Getin Noble Bankiem, poinformował prezes Idea Banku Tobiasz Bury.

"Decyzja musi wyjść z obu banków. Analiza jest dokonywana profesjonalnie. To jest raczej kwestia tygodni. W listopadzie chcielibyśmy móc podawać szczegóły" - powiedział Bury podczas konferencji prasowej, zapytany, kiedy zakończą się analizy dotyczące możliwości połączenia obu banków.

Idea Bank poinformował dziś, że wraz z Getin Noble Bank prowadzi zaawansowane prace analityczne dotyczące ewentualnego połączenia, które może przynieść istotne synergie i pozwolić zbudować silny bank uniwersalny z rozwiniętym modelem bankowości dla małych i średnich firm.

Na początku sierpnia Getin Noble Bank podpisał z Idea Bankiem umowę w sprawie współpracy przy analizie zasadności potencjalnego połączenia obu podmiotów.

Głównym akcjonariuszem Idea Banku jest Leszek Czarnecki, posiadający (bezpośrednio i pośrednio poprzez Getin Holding, LC Corp BV i Getin Noble Bank) 80,55% akcji, uprawniających do 80,82% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu (wg stanu na 25 czerwca br., zamieszczonego na stronie internetowej banku).

Grupa Idea Bank specjalizuje się w usługach bankowych i finansowych dla małych firm. Akcje Idea Banku są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2015 r.

(ISBnews)