"Ustalono, że obaj przywódcy spotkają się krótko w Paryżu na nieformalnym spotkaniu. Po nim zostanie potwierdzone, że bardziej szczegółowe rozmowy odbędą się w Buenos Aires podczas szczytu państw G20, który odbędzie się 30 listopada i 1 grudnia" - wyjaśnił Uszakow. Dodał, że niedzielne spotkanie odbędzie się prawdopodobnie podczas roboczego lunchu w Pałacu Elizejskim.

Pełnoformatowe spotkanie obu przywódców w Paryżu zostało odwołane na prośbę prezydenta Francji Emmanuela Macrona, który nie chciał, aby +przyćmiło+ ono przygotowane na niedzielę przez Pałac Elizejski wydarzenia i spotkania. W związku z tym rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow poinformował w poniedziałek, że Putin i Trump spotkają się w Paryżu jedynie "na stojąco". Zapewnił, że nie jest to związane z problemami w relacjach między obu krajami.

Agencja AP przypomina, iż w ubiegłym miesiącu, podczas wizyty w Moskwie amerykańskiego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Johna Boltona, rozmawiano o wzajemnych wizytach obu prezydentów w USA i Rosji.

Putin i Trump po raz ostatni spotkali się 16 lipca br. w Helsinkach. (PAP)