Synektik ma umowę z Medicover na dostawę i serwisowanie systemu daVinciWarszawa, 13.11.2018 (ISBnews) - Umowa pomiędzy Synektik a Medicover dotycząca sprzedaży, dostawy, uruchomienia i opieki serwisowej systemu chirurgii robotycznej da Vinci dla wielospecjalistycznego Szpitala Medicover, przy Al. Rzeczypospolitej 5 w Warszawie weszła w życie, podał Synektik.

"Dodatkowo strony uzgodniły warunki współpracy w zakresie dostawy instrumentów i akcesoriów chirurgicznych dla Szpitala Medicover na potrzeby przyszłych operacji chirurgicznych" - czytamy w komunikacie.

Synektik podał, że wartość umowy została przez obie strony zastrzeżona. Jej wartość wynosi około 10% wartości skumulowanych przychodów grupy kapitałowej ze sprzedaży za okres ostatnich czterech kwartałów.

"Przychody uzyskane z realizacji umowy wpłyną na wynik finansowy Synektik SA w roku finansowym 2018/2019" - podano także.

Na początku lipca Synektik zawarł z Intuitive Surgical umowę, na mocy której został wyłącznym dystrybutorem na Polskę systemów da Vinci i będzie odpowiadał m.in. za sprzedaż i serwis robotów chirurgicznych. Umowa została zawarta na okres do końca 2021 r. z możliwością przedłużenia na kolejny rok.

Synektik powstał w 2001 roku, od sierpnia 2011 roku akcje spółki notowane były na NewConnect, a w październiku 2014 r. zadebiutowały na rynku regulowanym GPW.

(ISBnews)