MCI liczy na dalszą konsolidację w regionie na bazie holdingu z Morele i Pigu


Warszawa, 15.11.2018 (ISBnews) - Grupa MCI planuje, by nowo powstający holding na bazie Morele i Pigu - spółek portfelowych funduszu MCI.TechVentures - stał się w niedalekiej przyszłości platformą do konsolidacji innych podmiotów w regionie, poinformował partner w Grupie MCI Maciej Kowalski. Obie spółki są liderami rynku e-commerce w krajach macierzystych - Morele w Polsce w segmencie elektroniki, Pigu w krajach bałtyckich.
"Obie spółki notują bardzo dynamiczne wzrosty zarówno w zakresie przychodów, jak również oferowanych produktów. Dzięki skutecznej strategii zdobyły pozycje podmiotów wiodących w krajach, z których się wywodzą. Mają potencjał nie tylko rozwijać się organicznie, ale również z sukcesami konsolidować rynek. Naszym zamiarem jest, by składający się z udziałów obu spółek holding, stał się w niedalekiej przyszłości platformą do konsolidacji innych podmiotów w regionie – powiedział Kowalski, cytowany w komunikacie.
Fuzja jest realizacją zapowiedzi funduszu, który na pewnym etapie rozwoju obu spółek ogłosił zamiar połączenia ich potencjałów i stworzenia platformy do dalszej konsolidacji rynku e-commerce w regionie. W nowo powstałym holdingu MCI będzie posiadać ponad 50% udziałów, podano w materiale.
"Przedstawiciele Morele i Pigu oczekują, że wspólny podmiot skorzysta na synergiach w obszarze ujednolicenia rozwiązań technologicznych, powiększonej oferty dla klientów oraz logistyki i marketingu. Obie spółki będą wspólnie doskonalić platformę, która uzyska funkcjonalność jednego z najbardziej zaawansowanych marketplace'ów na rynku" - czytamy dalej.
Pomimo powstania holdingu, obie spółki zachowają odrębną tożsamość korporacyjną i nadal funkcjonować będą na swoich rynkach docelowych pod obecnymi brandami i obecnymi zarządami. Dodatkowo, zarząd holdingiem oraz rynkiem polskim został powierzony Michałowi Pawlikowi, dotychczasowemu prezesowi oraz założycielowi Morele.net, a wiceprezesem zarządu odpowiedzialnym za kraje bałtyckie zostanie Dainius Liulys - dotychczasowy prezes i współzałożyciel Pigu, podkreślono także.
Morele.net to lider polskiego rynku e-commerce w segmencie dystrybucji IT/consumer electronics. Spółka powstała w 2000 r. Spółka Pigu.lt to lider segmentu e-commerce na Litwie (gdzie został założony w 2007 r., na Łotwie i w Estonii.
MCI Capital jest funduszem technologicznym działającym na zasadach PE/VC, notowanym na GPW od 2001 r.
(ISBnews)