Synektik ma umowę ze szpitalem w Białymstoku na dostawę systemu daVinciWarszawa, 21.11.2018 (ISBnews) - Synektik podpisała umowę sprzedaży systemu robotycznego da Vinci do Wojewódzkiego Szpitala im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku, podała spółka. Wartość kontraktu to 11,4 mln zł netto.

"Umowa obejmuje dostawę i montaż robota chirurgicznego, szkolenia personelu szpitala oraz opiekę serwisową urządzenia. System da Vinci w białostockim szpitalu będzie wykorzystywany m.in. w chirurgii onkologicznej, zwłaszcza w urologii i chirurgii jamy brzusznej" - czytamy w komunikacie.

"Z satysfakcją odnotowujemy fakt, że system robotyczny da Vinci trafi do kolejnego szpitala w Polsce.To dowód na zmiany jakościowe zachodzące na polskim rynku technologii medycznych. System robotyczny da Vinci, zgodnie ze strategią producenta, jest oferowany wyselekcjonowanym placówkom medycznym, dysponującym wykwalifikowanymi zespołami chirurgicznymi, gotowym do efektywnego wykorzystywania robota. Obowiązkowy system szkoleń adresowany do personelu szpitala i nadzorowany przez Intuitive Surgical oraz Synektik, regularnie wykonywane operacje i zapewnienie certyfikowanych akcesoriów są niezbędne do właściwego oraz bezpiecznego wykorzystania urządzenia. Nie ma wątpliwości, że innowacyjne rozwiązania systemu przysłużą się pacjentom nie tylko na Podlasiu" - powiedział prezes Cezary Kozanecki, cytowany w komunikacie.

Da Vinci produkcji Intuitive Surgical to najbardziej zaawansowany system robotyczny na świecie, zapewniający przewagę w terapii szeregu schorzeń, z najbardziej rozpowszechnionymi chorobami nowotworowymi na czele. Wykorzystanie tej technologii pozwala na efektywne i mało inwazyjne przeprowadzanie złożonych zabiegów chirurgicznych, ograniczając przy tym do minimum ryzyko powikłań pooperacyjnych.

"System robotyczny da Vinci ma trafić do szpitala w Białymstoku jeszcze w grudniu.Umowa ta jest czwartym kontraktem zawartym przez Synektik w 2018 roku na dostawy systemu da Vinci do polskich placówek medycznych. Wcześniej na tę technologię postawiły warszawskie szpitale: Mazovia oraz Medicover, a także Wielkopolskie Centrum Onkologii w Poznaniu" - czytamy także.

Synektik powstał w 2001 roku, od sierpnia 2011 roku akcje spółki notowane były na NewConnect, a w październiku 2014 r. zadebiutowały na rynku regulowanym GPW.

(ISBnews)