BGŻ BNP Paribas ma zgodę KNF na zaklasyfikowanie akcji serii L do Tier IWarszawa, 22.11.2018 (ISBnews) - Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) udzieliła zezwolenia na zaklasyfikowanie wyemitowanych przez Bank BGŻ BNP Paribas 49 880 600 akcji zwykłych imiennych serii L o wartości nominalnej jednej akcji 1 zł, za łączną cenę emisyjną wynoszącą 3 250 000 000 zł jako instrumentów w kapitale podstawowym Tier I, podał bank.

"Z uwagi na fakt, że w chwili obecnej nie są zakończone wszystkie rozliczenia finansowe związane z przeniesieniem podstawowej działalności RBPL na bank [...], nie jest możliwa precyzyjna kalkulacja poziomu współczynników wypłacalności" - czytamy w komunikacie.

Bazując na aktualnych szacunkach, wpływ transakcji oraz decyzji KNF na poziom współczynnika Tier I jest neutralny, natomiast szacuje się, że wpłynie to na obniżenie poziomu łącznego współczynnika wypłacalności, podano również.

Jednocześnie bank informuje, że zgodnie ze wspomnianymi powyżej szacunkami współczynniki wypłacalności uwzględniające wpływ transakcji oraz decyzji KNF kształtują się powyżej wymogów regulacyjnych.

Bank BGŻ BNP Paribas jest członkiem międzynarodowej grupy bankowej BNP Paribas. Jest bankiem uniwersalnym, notowanym na GPW. Na koniec 2017 r. jego aktywa wyniosły 72,75 mld zł.

(ISBnews)