Midven liczy, że współfinansowanie pozwoli na wydawanie do 5 gier rocznieWarszawa, 22.11.2018 (ISBnews) - Grupa Midven liczy, że dzięki modelowi współfinansowania gier będzie wydawać około 5 produkcji rocznie, podała spółka. Grupa oprócz rozwijanego współfinansowania będzie odpowiedzialna za przygotowanie wybranych wersji gier na poszczególne platformy - zwłaszcza Nintendo Switch.

Midven wedle założeń zamierza się również rozwijać w oparciu o współfinansowanie produkcji gier na platformy jak PC, Xbox, Steam, PlayStation czy Nintendo Switch oraz inwestowaniu w spółki samodzielnie zajmujące się produkcją gier, podano.

"Rynek gier w dalszym ciągu ma przed sobą olbrzymi potencjał rozwoju z jednoczesnym wsparciem otoczenia rynkowego. W ostatnim czasie spotkaliśmy się z pokaźną liczbą potencjalnie ciekawych projektów, które mają trudność z realizacją produkcji, a nasz model współfinansowania gier może być w tym pomocny. Pozostaje jedynie kwestia doboru odpowiednich partnerów, wytworzenia ciekawego produktu i jego odpowiedniej promocji, aby uzyskać satysfakcjonującą sprzedaż" - powiedział prezes Andrzej Zając, cytowany w komunikacie.

Dodatkowo w ramach grupy budowane są kompetencje, dzięki którym możliwa będzie ocena poszczególnych projektów czy też prace nad wybranymi wersjami na poszczególne platformy, wskazano również.

"Konsekwentnie staramy się zwiększać kompetencje w branży gamingowej, będąc zarazem gotowym wziąć odpowiedzialność za własne projekty. Dodatkowo bardzo liczymy na synergię w ramach grupy przy realizacji poszczególnych projektów gier" - dodał Zając.

Midven bezpośrednio zamierza także angażować się kapitałowo w wybrane spółki z segmentu gier internetowych. Grupa planuje wspierać takie spółki nie tylko poprzez ich finansowanie, ale również wsparcie w zakresie przygotowania i realizacji strategii pozyskania dodatkowego kapitału oraz doprowadzenia do jej upublicznienia na parkiecie giełdowym.

Midven zadebiutował na rynku NewConnect w kwietniu 2013 r. Portfolio grupy obejmuje: Arts Alliance S.A., Prime Bit Games S.A. (pośrednio), TNN Finance S.A. prowadzący kantor internetowy, Bookre z B2B Business Travel, Parcel Technik S.A. - producent tanich skrytek pocztowych czy Medard S.A., działający w segmencie nieruchomości typu REIT.

(ISBnews)