Budimex: Próba ciśnieniowa kotła w Elektrowni Turów zakończona sukcesemWarszawa, 26.11.2018 (ISBnews) - W Elektrowni Turów przeprowadzono próbę ciśnieniową kotła nowego bloku energetycznego. Próbie poddano kocioł właściwy wraz z układem przegrzewu pierwotnego oraz układ przegrzewu wtórnego. Obydwie próby zakończyły się sukcesem, podał Budimex.

"Warta ponad 3,5 mld zł netto inwestycja w Elektrowni Turów, należącej do PGE, realizowana jest przez konsorcjum Mitsubishi Hitachi Power Systems Europe, Budimex oraz Tecnicas Reunidas. Nowy blok energetyczny osiągał będzie moc 450 MW oraz będzie spełniał wszystkie wymogi środowiskowe konkluzji BAT dla dużych obiektów energetycznych" - czytamy w komunikacie.

Kontrakt wkracza obecnie w najważniejszą fazę kończenia prac montażowych i rozpoczynania rozruchów, obecnie na placu budowy zatrudnionych jest prawie 2 000 osób, podano również.

"Kontrakt w Turowie jest kluczowym kontraktem energetycznym dla Budimeksu. Udział Budimeksu w realizacji tego zadania wynosi 22,5%. Pomimo trudności z dużym wzrostem cen oraz ograniczonymi zasobami firm podwykonawczych - na całym rynku w Polsce - przekazanie bloku do eksploatacji nastąpi zgodnie z planem w 2020 roku" - podsumowano.

Budimex jest notowany na warszawskiej giełdzie od 1995 r. Jego inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma Ferrovial. W 2017 r. miał 6,37 mld zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)