Nestmedic podpisał umowę na sprzedaż systemu Pregnabit w Nigerii

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
27 listopada 2018, 05:44
Nestmedic podpisał umowę dystrybucyjną z nigeryjską firmą Health Cross Global Medical Solutions na dystrybucję systemu telemedycznego Pregnabit w Nigerii, podała spółka.





"W ramach realizacji umowy w przyszłym roku ma trafić na tamtejszy rynek około 295 urządzeń służących do przeprowadzania badań KTG w warunkach domowych. To już drugi zagraniczny kontrakt spółki podpisany w ostatnich tygodniach" - czytamy w komunikacie.

W ramach współpracy Health Cross Global Medical Solutions będzie zawierał umowy z lokalnymi podmiotami leczniczymi i klinikami, podano także. Dystrybutor zajmie się również promocją sprzedaży Pregnabitu w Nigerii. Wysokość wynagrodzenia Nestmedic będzie uzależniona od wolumenu sprzedanych produktów w poszczególnych kwartałach 2019 roku.

"Umowa z Health Cross Global Medical Solutions pozwala nam zaistnieć na perspektywicznym rynku afrykańskim, który charakteryzuje się wysoką liczbą urodzeń oraz dużym naciskiem na rozwój nowych technologii ułatwiających dostęp do opieki zdrowotnej. Nigeria boryka się ze słabym dostępem kobiet ciężarnych do specjalistów. Jednocześnie władze starają się poprawić infrastrukturę telekomunikacyjną, która zapewni rozwój rozwiązań telemedycznych. Cieszymy się, że Nestmedic może być częścią zmian zachodzących w systemie opieki okołoporodowej w tym kraju. Jednocześnie udowadniamy, że zainteresowanie naszym rozwiązaniem poza Polską istotnie rośnie. Kontrakt w Nigerii jest już naszą drugą międzynarodową umową w ostatnich tygodniach" – powiedziała prezes i główny akcjonariusz Nestmedic Patrycja Wizińska-Socha, cytowana w komunikacie.

Firma Nestmedic SA powstała w 2014 roku. Jej zespół stworzył innowacyjny produkt - system teleKTG do zdalnego przeprowadzania kontrolnych badań i analizowania wyników w ostatnim trymestrze ciąży. Nestmedic zadebiutował na NewConnect w 2017 r.

(ISBnews)
 


 


 

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: ISBnews
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj