7Levels chce wydać przynajmniej trzy gry na Nintendo Switch w 2019 r.Warszawa, 27.11.2018 (ISBnews) - 7Levels chce w przyszłym roku wydać minimum 3 gry na Nintendo Switch, w tym własny projekt, poinformował wiceprezes Krzysztof Król.

"W 2019 r. chcemy wydać co najmniej 3 gry, łącznie z naszym własnym projektem. Mamy środki na realizację planów" - powiedział Król na spotkaniu z dziennikarzami.

Jak wskazał produkcja nowego projektu idzie "pełną parą". Gra będzie platformowo - przygodowa, ale wyraźnie różnić się tematyką od "Castle of Heart". Łącznie nad grą pracuje ok. 15 osób.

"Zbliżamy się do finalnego etapu produkcji, chcemy ją dobrze przetestować i wypuścić do końca II kw. 2019 r." - wskazał wiceprezes 7Levels.

Wcześniej, przed premierą własnego projektu, spółka planuje premierę "Warplanes WW2 Dogfight" jako wydawca.

"W zasadzie nie ma tego typu gier na Switch, zwłaszcza że obok strzelanki Warplanes ma dużo elementów strategicznych i ekonomicznych. Jesteśmy w stanie już pokazać grywalną wersje, ale cały czas tytuł jest dopracowywany. Nie wpłynie na datę wydania naszej własnej gry" - wskazał Król.

Według jego słów, opcja multiplayer może zostać dodana w przyszłości, ale póki co samo Nintendo dopiero rozwija ten tryb.

"Chcemy wybierać naprawdę dobre projekty do wydawania. Prowadzimy rozmowy z kilkoma deweloperami, jeden projekt jest dość zaawansowany" - wskazał wiceprezes 7Levels.

Po jutrze odbędzie się japońska premiera pierwszej gry spółki "Castle of Heart". Jak wskazał zarząd 7Levels recenzja gry pokaże się w czołowym japońskim periodyku o grach. Spółka liczy na znaczący wzrost wpływów z tytułu, gdyż Japonia to największy rynek Nintendo Switch na świecie.

7Levels to akredytowany deweloper gier wideo na konsole Nintendo, specjalizujący się w produkcji gier platformowych. Spółka jest notowana na rynku NewConnect od czerwca 2018 r.

(ISBnews)