Nestmedic ma umowę na wdrożenie systemu Pregnabit ze szpitalem w Białej Podl.Warszawa, 28.11.2018 (ISBnews) - Nestmedic ma umowę z publiczną, krajową placówką służby zdrowia w Białej Podlaskiej. To pierwsza umowa spółki z publiczną, krajową placówką służby zdrowia. Spółka planuje wdrożenie systemu Pregnabit (mobilnego KTG) w bialskim szpitalu w tym roku.

"Kontrakt w Białej Podlaskiej cieszy nas szczególnie, pokazuje, że nasze nowatorskie rozwiązanie wychodzi naprzeciw potrzebom współczesnej służby zdrowia. Personel i pacjentki są bardzo dobrego zdania o systemie Pregnabit, który testowaliśmy w pierwszej połowie tego roku. Pozytywne wyniki pilotażu zadecydowały o wdrożeniu systemu na stałe. Liczymy, że po pierwszych wdrożeniach możemy rozszerzyć współpracę z WSS w Białej Podlaskiej. Równoległe prowadzimy kolejne rozmowy z innymi placówkami, które mogą zaowocować następnymi kontraktami na przełomie 2018 i 2019 roku i przełożyć się pozytywnie na wolumen wykonywanych badań w Polsce. Tylko w tym roku na urządzeniach Nestmedic partnerzy przeprowadzili w kraju blisko 2000 badań" - powiedziała prezes Nestmedic Patrycja Wizińska-Socha, cytowana w komunikacie.

Nestmedic równolegle prowadzi rozmowy i pilotaże mobilnego KTG jeszcze w kilku szpitalach i podmiotach leczniczych w kraju.

System Pregnabit ma zwiększyć profilaktykę, poprzez wykrywanie zagrożeń odpowiednio wcześnie, a jednocześnie zwiększyć poczucie bezpieczeństwa i komfort ciężarnych kobiet.

Firma Nestmedic SA powstała w 2014 roku. Jej zespół stworzył innowacyjny produkt - system teleKTG do zdalnego przeprowadzania kontrolnych badań i analizowania wyników w ostatnim trymestrze ciąży. Nestmedic zadebiutował na NewConnect w 2017 r.

(ISBnews)