Orange Polska kupiło sieć światłowodową w BełchatowieWarszawa, 29.11.2018 (ISBnews) - Orange Polska (OPL) podpisało z bełchatowskim operatorem hurtowym Telekomp umowę zakupu lokalnej sieci FTTH, podała spółka. W jej zasięgu jest blisko 7,3 tys. gospodarstw domowych i lokali biznesowych. Ponadto Telekomp wybuduje na potrzeby Orange podłączenia do ponad tysiąca domów jednorodzinnych.

Zakupiona sieć ma parametry zbliżone do standardu Orange. Dzięki niej powiększy się zasięg Orange Światłowodu, podano.

"Orange Polska realizuje obecnie ambitny program inwestycji światłowodowych. Na ten cel planuje przeznaczyć ok. 4,2 mld zł w latach 2016-2020. Dzięki temu z usługi Orange Światłowód będzie mogło skorzystać nawet 5 mln gospodarstw domowych. Już obecnie sieć światłowodowa operatora dociera do 3,2 mln domów, firm i mieszkań, a z internetu światłowodowego korzysta 324 tys. klientów" - czytamy w komunikacie.

Ponadto w ramach pierwszego i drugiego konkursu POPC Orange Polska wybuduje sieć światłowodową dla ponad 370 tys. gospodarstw domowych i ponad 3 tys. szkół na terenie kilkuset gmin w całym kraju. Na realizację tych inwestycji przeznaczy 289 mln zł z własnych środków, uzupełniając je o 744 mln zł dofinansowania ze środków europejskich, podano również.

Orange Polska (dawniej TPSA i PTK Centertel) to dostawca usług telekomunikacyjnych w Polsce. Orange dostarcza m.in. usługi telefonii komórkowej, stacjonarnej, dostępu do internetu, TV oraz usługi transmisji głosu przez internet (VoIP).

(ISBnews)