The Dust ma list intencyjny z autorem Jackiem Piekarą dot. stworzenia gry


Warszawa, 04.12.2018 (ISBnews) - The Dust podpisał list intencyjny z Jackiem Piekarą, który jest jednym z najpopularniejszych pisarzy literatury fantastycznej w Polsce, aby docelowo na podstawie jego książek stworzyć gry, podała spółka.
Jacek Piekara jest autorem między innymi przebojowego Cyklu Inkwizytorskiego, tj. serii powieści o Mordimerze Madderdinie (Inkwizytor Jego Ekscelencji biskupa Hez-Hezronu), składającej się z 11 książek, Płomień i krzyż – tom 1, Płomień i krzyż – tom 2, Ja, inkwizytor. Wieże do nieba, Ja, inkwizytor. Dotyk zła, Ja, inkwizytor. Bicz Boży, Ja, inkwizytor. Głód i pragnienie, Ja, inkwizytor. Kościany galeon, Ja, inkwizytor. Sługa Boży, Ja, inkwizytor. Błot na czarownice, Miecz Aniołów oraz Łowcy Dusz.
"Zamiarem spółki i pana Jacka Piekary jest, aby pan Jacek Piekara przeniósł na spółkę prawa autorskie, umożliwiając emitentowi stworzenie gier bazujących na ww. książkach. List intencyjny obowiązuje przez okres 3 miesięcy. W tym czasie planowane jest zawarcie między spółką a panem Jackiem Piekarą umowy, która będzie określała szczegółowe zasady współpracy" - czytamy w komunikacie.

Poza bogatym dorobkiem literackim Jacek Piekara był członkiem redakcji wydawanego miesięcznika o grach komputerowych "Gambler" oraz pisał do prasy o tematyce gier komputerowych: "Świat Gier Komputerowych", "Click!", "GameRanking". Doświadczenie to może być istotne w procesie produkcji gier, podano także.

The Dust specjalizuje się w produkcji gier na urządzenia mobilne w dwóch modelach: gry reklamowe na zlecenie (tzw. advergaming) oraz gry własne dystrybuowane w modelu F2P (free-to-play). Spółka jest notowana na rynku NewConnect od kwietnia 2018 r.
(ISBnews)