Open Finance chce przeprowadzić restrukturyzację Home Broker w 2019 r.Warszawa, 04.12.2018 (ISBnews) - Open Finance chce w przyszłym roku przeprowadzić restrukturyzację spółki zależnej Home Broker (HB) i w efekcie zahamować spadek jej przychodów i wyprowadzić tę spółkę na „zero" pod względem wyniku netto, poinformowała prezes Joanna Tomicka-Zawora.

„Home Broker wymaga restrukturyzacji, ponieważ jego aktualny model jest tradycyjny i nierynkowy. Opracowaliśmy nowy, który będziemy wdrażać od I kw. 2019 r. Efekty restrukturyzacji, czyli zahamowanie spadku przychodów i zero na wyniku ze straty wcześniej mają pojawić się w przyszłym roku" -powiedziała Tomicka-Zawora podczas konferencji prasowej.

Według jej słów, Home Broker będzie działał jako platforma na bazie systemu CRM łączącego deweloperów i rynek wtórny z pośrednikami pracującymi na rzecz HB.

Wdrożony zostanie model samozatrudnienia i zdecydowanie zwiększenie stawek wynagrodzeń. „Damy naszym współpracownikom skalę - oferty w całym kraju, silne wsparcie marketingowe, prawne i rynkowe" - dodała prezes Open Finance.

Jak wskazała, również sieć Open Finance przechodzi przez proces rewizji umów czynszowych i oczekuje z tego tytułu oszczędności w tym roku na poziomie ok. 300 tys. zł i do 2 mln zł oszczędności na bazie kosztowej dzięki optymalizacji sieci bez jej zmniejszenia w 2019 r.

Open Finance jest największą firmą doradztwa finansowego na polskim rynku. Spółka zadebiutowała na GPW w 2011 r.

(ISBnews)