Idea Bank podjął współpracę z Polską Ligą EsportowąWarszawa, 07.12.2018 (ISBnews) - Idea Bank podjął współpracę z Polską Ligą Esportową, wynika z komunikatu instytucji.

"Polska Liga Esportowa z sezonu na sezon rozwija się coraz prężniej, a świadczy o tym pokaźna liczba partnerów. Od 6 grudnia do tego grona dołączył Idea Bank, rozpoczynając w ten sposób długofalową współpracę na polskim rynku esportu. Jedną z kluczowych postaci, na której oparta została współpraca jest Damian 'Nervarien' Ziaja - influencer i komentator rozgrywek League of Legends" - czytamy w komunikacie

Poza komentowaniem meczów oraz byciu influencerem, Ziaja jest również mikroprzedsiębiorcą, dlatego został wybrany do współpracy z Idea Bankiem. Współpraca z Nervarienem i Polską Ligą Esportową ma głównej mierze opierać się na trzech poziomach: influencer marketingu, wspólnej komunikacji medialnej oraz bliskiej współpracy podczas wydarzeń esportowych, podano także.

"Dzięki współpracy z Polską Ligą Esportową możemy dotrzeć do zupełnie nowego i młodego grona odbiorców, a przez pokazać, jak ważne jest gromadzenie oszczędności i inwestowanie. Damian jest przykładem dobrego przedsiębiorcy, który dysponując pasją, potrafił wykuć z niej sukces na skalę całego kraju" - powiedziała Katarzyna Harasim z Idea Banku, cytowana w komunikacie.

Strony rozpoczęły współpracę od transmisji rozgrywek ALL-STAR 2018 w League of Legends w Las Vegas. Prawa do polskiej relacji z wydarzenia posiada Fantasy Expo.

"Cieszy nas, że Idea Bank dostrzegł potencjał drzemiący w esporcie. Dodatkowo to dla nas ogromny zaszczyt, że Liga wraz z polską instytucją finansową będą rozwijać esport. Mamy też świadomość, że razem zmierzamy w dobrą stronę, bo partnerstwo umożliwi nam jeszcze szybsze profesjonalizowanie rodzimego esportu. A to korzyści dla całej branży i wszystkich zaangażowanych zawodników oraz drużyn" - powiedział członek zarządu Fantasy Expo Wojciech Jeznach, cytowany w komunikacie.

Grupa Idea Bank specjalizuje się w usługach bankowych i finansowych dla małych firm. Akcje Idea Banku są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2015 r.

(ISBnews)