Movie Games planuje debiut na NewConnect przed Bożym NarodzeniemWarszawa, 12.12.2018 (ISBnews) - Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) podjął uchwałę dotyczącą wprowadzenia na NewConnect akcji Movie Games. Debiut planowany jest jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia, podała spółka. Na 2019 r. przygotowywane jest ponad 10 premier gier.

"Dzięki dotychczasowym doświadczeniom i długofalowej współpracy z zespołami tworzącymi nasze produkcje, mogliśmy wykreować uniwersalny i efektywny model biznesowy, który pozwala na ponowną implementacje przy kolejnych projektach minimalizując tym samym ich ryzyko i zwiększając finansową atrakcyjność projektów" - powiedział prezes Mateusz Wcześniak, cytowany komunikacie.

Na najbliższy rok Movie Games przewiduje 9-12 premier, w tym siedem w I kwartale 2019 r.

"Wśród nich pojawi się wyczekiwany przez branżę i rynek horror z elementami thrillera - 'The Beast Inside', który ukaże się zarówno na PC, jak i popularne konsole, a także wspomniany 'Alaskan Truck Simulator'. Movie Games zapowiada również ujawnienie z początkiem roku 2019 dwóch kolejnych dużych projektów - znaczących tytułów z gatunku horrorów i symulatorów" - czytamy dalej.

"Aktualnie trwają prace nad ponad dziesięcioma projektami realizowanymi przez niezależne od siebie zespoły oferujące rozrywkę zarówno dla fanów symulatorów, jak i horrorów czy FPS-ów. Spółka dywersyfikując w ten sposób portfolio zmniejsza ryzyko inwestycji w projekt, a także pozwala na powstawanie gier niezależnie od sytuacji w poszczególnych grupach. To daje nam ogromny komfort w planowaniu przyszłości zespołów jak również pozwala na zachowanie terminowości na każdym etapie prac" - dodał przewodniczący rady nadzorczej Jakub Trzebiński.

Movie Games S.A. jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Aleksego Uchańskiego, od 25 lat związanego z branżą gier komputerowych i Mateusza Wcześniaka, fana gier z doświadczeniem w sektorze finansowym. Inwestorami w spółce są PlayWay - producent i wydawca gier komputerowych notowany na GPW w Warszawie oraz Fundusz Stabilnego Rozwoju. Obecnie spółka zatrudnia kilkadziesiąt osób, które pracują nad ponad dziesięcioma produkcjami. Zespoły deweloperskie działają w biurach w województwach mazowieckim, wielkopolskim, małopolskim i na Śląsku.

(ISBnews)