W ramach Programu Polska Bezgotówkowa zgłoszono ponad 100 tys. terminali w br.Warszawa, 13.12.2018 (ISBnews) - W ramach Programu Polska Bezgotówkowa od początku roku zgłoszono ponad 100 tys. terminali płatniczych, poinformowała Fundacja Polska Bezgotówkowa.

"Płatności bezgotówkowe cieszą się coraz większą popularnością zarówno wśród konsumentów, przedsiębiorców jak i przedstawicieli sektora publicznego. Sukces Programu Polska Bezgotówkowa jest wyraźnym sygnałem, że polscy przedsiębiorcy oraz sektor publiczny uważnie wsłuchują się w potrzeby klientów i są otwarci na instalację terminali płatniczych. Tak szerokie zainteresowanie ze strony rynku pokazuje, że możliwość wyboru formy płatności staje się w naszym kraju powszechnie akceptowanym standardem. Dziękujemy za zaufanie i wierzymy, że nasz program będzie się rozwijał i oddziaływał na gospodarkę równie intensywnie" - powiedział prezes fundacji Mieczysław Groszek, cytowany w komunikacie.

Terminale zainstalowane w ramach Programu Polska Bezgotówkowa zrealizują do końca 2018 r. ponad 30 mln transakcji na łączną kwotę ponad 1,6 mld zł. Terminale z programu działają już w 7 300 miejscowościach na terenie całej Polski, z tego blisko 55% w pięciu województwach: mazowieckim, śląskim, wielkopolskim, małopolskim oraz dolnośląskim. Program Polska Bezgotówkowa jest bardzo dobrze oceniany przez przedsiębiorców. Aż 95% spośród nich deklaruje, że poleciłoby posiadanie terminala innym przedsiębiorcom. Do programu przystąpiło 15 agentów rozliczeniowych, którzy reprezentują niemal cały rynek acquiringu w Polsce, podano także.

"Od września 2018 r. do Programu Polska Bezgotówkowa oprócz małych i średnich przedsiębiorców mogą dołączać również podmioty administracji publicznej. Dzięki temu działaniami zostały objęte między innymi urzędy, instytucje zdrowia, oświaty, kultury, sztuki i sportu, a także fundacje i stowarzyszenia" - czytamy także.

Według statystyk prowadzonych przez Narodowy Bank Polski na koniec czerwca 2018 r. liczba terminali POS w Polsce wynosiła niemal 704 tys. Liczba nowych urządzeń oraz punktów handlowo-usługowych przystosowanych do akceptacji kart płatniczych rośnie z kwartału na kwartał. Jeśli ten trend się potwierdzi w wynikach za kolejne dwa kwartały 2018 r. oznaczać to będzie, że ponad 20% wszystkich terminali, które są na rynku zainstalowane zostały w samym 2018 r., podsumowano w materiale.

(ISBnews)