KGHM szacuje, że może uwolnić do 1 mld zł kapitału obrotowego w 2019 r.Warszawa, 20.12.2018 (ISBnews) - KGHM Polska Miedź szacuje, że pozytywny wpływ zarządzania kapitałem obrotowym netto wyniesie do 1 mld zł w pierwszym roku realizacji zrewidowanej strategii, poinformowała wiceprezes ds. finansowych Katarzyna Kreczmańska-Gigol.

"Wpływ będzie rósł w ciągu roku wraz z wchodzeniem w większym stopniu w nowe instrumenty, ale już w pierwszym roku powinien wynieść rzędu nawet 1 mld zł" - powiedziała Kreczmańska-Gigol podczas konferencji prasowej.

Wyjaśniła, że mowa o skróceniu rotacji należności, wydłużeniu rotacji zobowiązań handlowych, ale też skróceniu rotacji zapasów.

"Do 1 mld kapitału obrotowego uwolnimy w przyszłym roku. Dzięki temu możemy zmniejszyć lukę finansową od kilkuset milionów do 1 mld w przyszłym roku" - powiedziała wiceprezes.

Wczoraj KGHM podał, że rada nadzorcza Miedź zatwierdziła przedłożoną przez zarząd strategię spółki na lata 2019-2023 zakładającą m.in. krajową produkcję górniczą na poziomie 450 tys. ton miedzi w urobku przy średniorocznym koszcie nie wyższym niż 3800 USD/tonę w okresie 2019-2023.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1997 r.

(ISBnews)