Przekazano również, że dotąd zlokalizowano ciała czterech górników. Na powierzchnię wywieziono jak dotąd jedno ciało. Władze kopalni poinformowały, że ze względu na duże stężenie metanu akcja ratownicza została tymczasowo przerwana.

Według wcześniejszych informacji podawanych przez rzecznika kopalni w Karwinie, w kopalni na głębokości ponad 800 metrów pracowało 23 górników; dziesięć osób zostało rannych, w tym trzy osoby hospitalizowano.

Przedstawiciele władz kopalni poinformowali, że w Karwinie zorganizowane zostało centrum kryzysowe, gdzie są zarówno polscy, jak i czescy psychologowie, a opieką otaczane są też poszczególne rodziny, niektóre z już przebywają w hotelu w Petrowicach.

Podczas porannej konferencji w Karwinie pytania zadawał m.in. ojciec jednego górników, którzy zarzucał przedstawicielom kopalni "machlojki". Powiedział on później dziennikarzom, że potwierdził wcześniejsze informacji o śmierci syna na miejscu w Karwinie. Dodał, że kierownik kopalni przed godz. 6 poinformował go, że cały rejon zostanie zamknięty i nie ma szans na wydostanie górników.

Jak informował w czwartek karvinsky.denik.cz, wyrobiska przeszukiwało 40 ratowników. Akcję ratunkową komplikowały trudne warunki i słaba widoczność.

W nocy z czwartku na piątek rzecznik Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego Robert Wnorowski powiedział PAP, że do Karwina "udały się dwa pięcioosobowe zastępy zawodowego pogotowia górniczego, wyszkolone w działaniach po takich zdarzeniach, a także pomiarowiec z chromatografem". "Zabrali ze sobą specjalistyczny sprzęt atestowany do pracy w warunkach zagrożenia wybuchem, czyli taki, który nie może iskrzyć" – dodał Wnorowski.

W piątek rano do kopalni w Karwinie przyjechał premier Mateusz Morawiecki. Uda się tam również premier Czech Andrej Babisz po zakończeniu posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Państwa