O to, czy odbędzie się dodatkowe posiedzenie Sejmu, Karczewski był pytany w Poranku Rozgłośni Katolickich "Siódma 9". "Tak, wszystko na to wskazuje" - odpowiedział.

Pytany o powody zwołania dodatkowych posiedzeń Izb, marszałek powiedział: "musimy podjąć decyzję i ustawy dotyczące cen energii". Zapewnił jednocześnie, że nie będzie wzrostu cen energii.

Dopytywany o termin posiedzeń, poinformował, że raczej będzie to piątek.

"Rozmawiałem już wstępnie z marszałkiem (Sejmu Markiem) Kuchcińskim na ten temat, również przekazałem tę informację senatorom, że istnieje takie prawdopodobieństwo (zwołania dodatkowego posiedzenia), wiele na to wskazuje" - poinformował marszałek Karczewski.

Dopytywany o konkretne rozwiązania ws. cen energii, marszałek powiedział, że będzie to "nowelizacja ustawy skierowana przez posłów, ta ścieżka szybka".

"Senat jest gotowy, senatorowie uprzedzeni o możliwości przeprowadzenia dodatkowego szybkiego posiedzenia Senatu" - poinformował.

"Pragnę wszystkich uspokoić (...) - jesteśmy gotowi; wiem, że rząd nad tym bardzo intensywnie pracuje, pan minister (energii Krzysztof) Tchórzewski przedstawił pewne propozycje, które wymagają zmian legislacyjnych, dlatego bardzo szybko w przerwie między świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem (...) uchwalimy te ustawy" - powiedział Karczewski.

Marszałek nie chciał mówić o szczegółach tych rozwiązań. "Nie chcę spekulować (...), informacja jest krótka - nie będzie wzrostu cen energii" - oświadczył. (PAP)