PKN Orlen wybrał doradcę ds. wdrożenia PPK w grupie kapitałowejWarszawa, 16.01.2019 (ISBnews) - PKN Orlen jest na zaawansowanym etapie wdrożenia pracownikach planów kapitałowych (PPK) w grupie i wybrał doradcę, który udzieli wsparcia w tej kwestii, podała spółka.

"W naszych planach biznesowych dotyczących wzmacniania pozycji spółki nie zapominamy o pracownikach, zarówno w kontekście bieżącego wsparcia ich rozwoju, jak i długofalowych działań. Temu służą właśnie programy emerytalno-oszczędnościowe, jak finalizowane pracownicze plany kapitałowe. Będą one wdrażane w ramach całej Grupy Orlen. W ten sposób wpisujemy się również w politykę rządu w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa finansowego Polaków w okresie emerytalnym" - powiedział prezes Daniel Obajtek, cytowany w komunikacie.

PKN Orlen przygotowuje się obecnie do wyboru instytucji finansowej, która poprowadzi PPK. Ich wprowadzenie będzie odbywało się niezależnie od realizowanych obecnie w spółce programów emerytalnych, podano także.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 95,36 mld zł w 2017 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

(ISBnews)