Ghelamco Invest rozważa niepubliczną emisję obligacji serii PK w I kw.Warszawa, 23.01.2019 (ISBnews) - Ghelamco Invest rozważa przeprowadzenie niepublicznej oferty obligacji serii PK w ramach dostępnego limitu 57,8 mln zł w I kwartale 2019 roku, podała spółka.

Oferta skierowana byłaby do indywidualnie wybranych inwestorów instytucjonalnych. Obligacje emitowane będą w ramach dostępnego limitu (57 800 000 zł) w V programie emisji obligacji zabezpieczonych poręczeniem udzielonym przez jedynego wspólnika spółki, tj. Granbero Holdings Limited, wymieniono w komunikacie.

Ostateczna decyzja dotycząca warunków emisji obligacji zostanie podjęta przed rozpoczęciem oferty, na etapie podejmowania uchwały emisyjnej przez zarząd spółki, podano także.

"Spółka informuje również, iż wartość zaciągniętych zobowiązań spółki, z wyszczególnieniem zobowiązań przeterminowanych na 31 grudnia 2018 roku wynosiła 824 751 493,65 zł. W tym 0,00 zł zobowiązań przeterminowanych" - czytamy dalej.

Ghelamco Poland to jeden z wiodących deweloperów i generalnych wykonawców działających na polskim rynku nieruchomości komercyjnych oraz lider zrównoważonego budownictwa w Polsce. Firma specjalizuje się w dostarczaniu nowoczesnych powierzchni biurowych i magazynowych.

(ISBnews)