Celon Pharma uzyskał patent w zakresie PDE10A na terenie USA


Warszawa, 28.01.2019 (ISBnews) - Celon Pharma uzyskał patent obejmujący inhibitory fosfodiesterazy 10A (PDE10A) oraz ich zastosowanie w leczeniu chorób i zaburzeń neurologicznych oraz psychotycznych na terenie USA, podała spółka. Patent został udzielony przez urząd patentowy Stanów Zjednoczonych (United States Patent and Trademark Office) i obejmuje pełną ochronę prawną inhibitorów fosfodiesterazy 10A i ich zastosowanie jako leków na terenie Stanów Zjednoczonych.
"Rozwój innowacyjnego inhibitora fosfodiesterazy 10A (PDE10A) u pacjentów cierpiących na zaburzenia psychotyczne, w tym schizofrenię, jest realizowany przez Celon Pharma S.A. w ramach projektu NoteSzHD w programie STRATEGMED II" - czytamy w komunikacie.
18 grudnia 2018 r. spółka informowała, że projekt znajduje się obecnie w I fazie badań klinicznych.
"Uzyskana ochrona patentowa zmniejsza ryzyko projektu oraz podnosi wartość potencjalnej komercjalizacji produktów spółki w obszarach terapeutycznych objętych ochroną patentową. Powyższe zdarzenie jest kolejnym potwierdzeniem konsekwentnej realizacji przez spółkę strategii intensywnej ochrony patentowej rozwijanych przez nią leków, w świetle planów ich światowej komercjalizacji" - czytamy dalej.
Celon Pharma jest zintegrowaną firmą biofarmaceutyczną zajmującą się badaniami, rozwojem, wytwarzaniem oraz sprzedażą produktów farmaceutycznych. Zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2016 r.
(ISBnews)