Warszawa, 29.01.2019 (ISBnews) - Unimot podpisał umowy franczyzowe i w partnerstwie z firmą Wexler Global Trading rozpoczyna rebranding dwóch stacji paliw na Ukrainie na barwy sieci AVIA, podała spółka.
"W oparciu o nasze kompetencje i doświadczenie na rynku polskim rozpoczynamy realizację budowy sieci stacji AVIA na Ukrainie. Rynek ukraiński bardzo pozytywnie odbiera szwajcarską markę; kojarzy ją nie tylko z europejskimi stacjami, ale też z innowacyjnym podejściem do produkcji paliw. Wprowadzamy więc tę markę jako franczyzę na stacjach paliw, jednak nie prowadzimy na terenie Ukrainy działalności operacyjnej, w tym dostaw paliw. Rozważamy natomiast zwiększenie obecności marki w przyszłości o inne produkty ropopochodne. W tym celu zawarliśmy współpracę z Wexler Global Trading Sp. z o.o. - firmą o wysokich kompetencjach w obszarze handlu paliwami, która obsługuje znaczną ilość stacji paliw na Ukrainie. Liczymy, że dzięki tej współpracy wzrośnie nasz potencjał biznesowy oraz skala działalności na rynku ukraińskim" - powiedział prezes Adam Sikorski, cytowany w komunikacie.
Pierwsze stacje paliw w barwach AVIA pojawią się w Kijowie. Proces rebrandingu pierwszych dwóch stacji już się rozpoczął, podano także.
Unimot i Wexler Global Trading, które zawarły w ostatnich dniach porozumienie o współpracy w sektorze paliwowo-energetycznym na Ukrainie, na obecnym etapie będą realizowały projekt tworzenia sieci stacji AVIA. Nie wykluczają jednak, że w przyszłości mogą uruchomić wspólną produkcję wysokiej jakości paliw silnikowych i smarów. Firma Wexler Global Trading planuje przeznaczyć na ten cel spore nakłady inwestycyjne.
"Plany naszego partnera biznesowego w zakresie produkcji paliw są obszerne, z inwestycjami rzędu 50 mln euro. Pragnę jednak zapewnić, że zaangażowanie kapitałowe Unimot na tym etapie jest niewielkie. Szacujemy, że rebranding pierwszych stacji AVIA nie przekroczy 100 tys. euro" - wyjaśnił Sikorski.
Wexler Global Trading Sp. z o.o. jest firmą handlową, działającą na rynku produktów naftowych. Spółka prowadzi sprzedaż hurtową i detaliczną paliw, w szczególności przeznaczonych dla sektora transportowego. Wexler Global Trading zaopatruje w paliwo znaczną ilość stacji na Ukrainie.
Unimot specjalizuje się w obrocie olejem napędowym, biopaliwami, gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym (w tym LNG) oraz energią elektryczną. W marcu 2017 r. spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW po przejściu z NewConnect.
(ISBnews)