Grupa Kęty nie jest zainteresowana przejęciem spółki MercorWarszawa, 07.02.2019 (ISBnews) - Grupa Kęty nie jest zainteresowana inwestycję w Mercor, poinformował prezes Dariusz Mańko.

"Przyglądaliśmy się spółce Mercor, ale nie zdecydowaliśmy się na wzięcie udziału w procesie" - powiedział Mańko podczas konferencji prasowej.

W sierpniu 2018 r. Mercor podjął decyzję o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych związanych z dalszym rozwojem działalności oraz spółek z grupy kapitałowej. Jak informował wówczas ISBnews prezes Krzysztof Krempeć, Mercor, w kontekście rozpoczętego przeglądu opcji strategicznych, na obecnym etapie preferuje inwestora branżowego.

Grupa Mercor celuje w ugruntowanie pozycji lidera w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz umacnianie swojej pozycji jednego z głównych europejskich graczy na rynku biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r.

Grupa Kęty S.A. jest spółką dominującą grupy kapitałowej, która działa w pięciu obszarach biznesowych: produkcji profili aluminiowych, projektowania i produkcji systemów architektonicznych oraz zewnętrznych rolet aluminiowych, produkcji opakowań giętkich, usług budowlano-montażowych w zakresie fasad aluminiowych oraz produkcji akcesoriów do montażu okien i drzwi. W 2017 r. miała 2,66 mld zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)