P.A. Nova ma przedwstępne umowy sprzedaży czterech parków handlowych


Warszawa, 08.02.2019 (ISBnews) - P.A. Nova podpisała przedwstępne umowy sprzedaży 100% udziałów w spółkach będących właścicielami parków handlowych w Kamiennej Górze, Krośnie, Myszkowie i Sosnowcu na rzecz Torwell Investment, podała spółka.
Podpisane umowy to:
- przedwstępna umowa sprzedaży 100% udziałów w spółce P.A. Nova Invest Kamienna Góra Sp. z o.o., która jest właścicielem parku handlowego w Kamiennej Górze,
- przedwstępna umowa sprzedaży 100% udziałów w spółce P.A. Nova Invest Krosno Sp. z o.o., która jest właścicielem parku handlowego w Krośnie,
- przedwstępna umowa sprzedaży 100% udziałów w spółce P.A. Nova Invest 3 Sp. z o.o., która jest właścicielem parku handlowego w Myszkowie,
- przedwstępna umowa sprzedaży 100% udziałów w spółce P.A. Nova Invest Sosnowiec Sp. z o.o., która jest właścicielem parku handlowego w Sosnowcu, podano w komunikacie.
"Strony ustaliły, że ostateczna wartość transakcji zostanie określona w oparciu o uzgodnioną wartość nieruchomości skorygowaną o saldo pozostałych aktywów i zobowiązań spółek, w tym zobowiązań z tytułu kredytów bankowych i z tytułu pożyczek otrzymanych od emitenta według stanu na dzień zawarcia przyrzeczonej umowy sprzedaży" - czytamy dalej.
Przyrzeczone umowy sprzedaży mają zostać zawarte do 30 czerwca 2019 r.
Warunkiem zawarcia przyrzeczonych umów sprzedaży udziałów jest między innymi pozytywne zakończenie procesu due diligence oraz akceptacja transakcji przez banki kredytujące spółki celowe, podano także.
P.A. Nova jest firmą oferującą usługi w zakresie kompleksowej realizacji inwestycji budowlanych i zarządzającą portfelem obiektów własnych, który w połowie 2018 r. obejmował 10 obiektów handlowo-usługowych i 4 hale przemysłowe. Spółka jest notowana na GPW od 2007 r.
(ISBnews)