Grupa Azoty pracuje nad strategią na kolejne lata, tj. po 2020 r.


Warszawa, 20.02.2019 (ISBnews) - Grupa Azoty pracuje nad strategią na lata obejmujące okres po 2020 roku, wynika z wypowiedzi prezesa Grupy Azoty Wojciecha Wardackiego.
"Pracujemy już nad naszą strategią na kolejne lata [po roku 2020]" - powiedział Wardacki w trakcie obrad sejmowej Komisji ds. Energii i Skarbu Państwa.
W maju 2017 r. Grupa Azoty zaktualizowała strategię na lata 2013-2020, która w obszarze strategii finansowej zakłada 8% marży EBIT, 14% marży EBITDA, do 60% stopy wypłaty dywidendy, 10% marży ROCE i 10% marży ROE.
Prezes podkreślił, że spółka ma zawarte umowy, które umożliwią jej realizację głównych inwestycji w kolejnych kilku latach.
"Mamy zapewnione finansowanie głównych inwestycji do roku 2026" - podkreślił Wardacki.
Zaznaczył również, że międzynarodowe instytucje finansowe nie podpisują tak znaczących umów bez dogłębnej analizy sytuacji w spółce.
Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.
(ISBnews)