Jujubee wyemitowało 100 tys. akcji serii G bez pp, pozyska 0,5 mln zł


Warszawa, 07.03.2019 (ISBnews) - Jujubee zdecydowało o podwyższeniu kapitału zakładowego o kwotę 10 tys. zł w drodze emisji 100 tys. nowych akcji serii G, o wartości nominalnej 0,1 zł każda. Zarząd ustalił jednostkową cenę emisyjną akcji na 5 zł oraz wyłączył w całości prawo poboru akcji serii G przysługujące dotychczasowym akcjonariuszom, podała spółka. W osobnym komunikacie Jujubee podało, że akcje zostały objęte i spółka pozyska w wyniku emisji 500 tys. zł.
"Wyłączenie prawa poboru w stosunku do dotychczasowych akcjonariuszy jest podyktowane chęcią zapewnienia spółce możliwości jak najszybszego oraz możliwie najmniej skomplikowanego pozyskiwania nowego kapitału od inwestorów cieszących się dobrą renomą. Pozyskane w ten sposób środki finansowe umożliwią spółce rozpoczęcie oraz finansowanie nowych projektów, których realizacja powinna w istotny sposób wpłynąć pozytywnie na konkurencyjność oraz rentowność spółki" - czytamy w komunikacie.


Jednocześnie spółka podała, że doszło do zawarcia umów objęcia wszystkich akcji serii G. Cena emisyjna jednej akcji serii G była równa 5 zł, w związku z czym spółka pozyska w wyniku emisji akcji serii G 500 tys. zł.


Zarząd informuje jednocześnie, iż 90 tys. akcji serii G jest obejmowanych przez osoby pełniące w spółce obowiązki zarządcze.
Jujubee S.A. to studio deweloperskie zajmujące się tworzeniem gier wideo. Spółka została założona w 2012 roku w Katowicach przez byłych pracowników studiów CD Projekt RED (Wiedźmin 2), Traveller's Tales (LEGO Indiana Jones, LEGO Batman) oraz Infinite Dreams (Let's Create! Pottery, Jelly Defense) - Arkadiusza Ducha, Michała Stępnia i Igora Zielińskiego. Spółka jest notowana na NewConnect od sierpnia 2015 r.
(ISBnews)