Serinus: Moduł LTS jest obecnie w drodze do Moftinu


Warszawa, 07.03.2019 (ISBnews) - W fabryce firmy Confind zakończono montaż i testy modułu do niskotemperaturowej separacji (LTS), który jest teraz przewożony do należącego do Serinus Energy zakładu przetwarzania Moftinu, podała spółka.
"Moduł LTS został załadowany i opuścił dziś halę fabryczną firmy Confind w rumuńskiej miejscowości Campina. Jest przewożony do zakładu przetwarzania Moftinu, który zlokalizowany jest w odległości ok. 550 km od obiektów Confind" - czytamy w komunikacie.
Po przewiezieniu na miejsce modułu LTS rozpocznie się jego ponowny montaż, a następnie podjęte zostaną prace nad instalacją modułu w ramach przygotowań do produkcji gazu.
Prace montażowo-instalacyjne dotyczące modułu do odwadniania glikolu trietylenowego (TEG) przebiegają zgodnie z planem, podano także.
W ubiegłym tygodniu Serinus podał informację o rozpoczęciu transportu modułu TEG do Moftinu.
W lutym br. Serinus Energy złożył pozew przeciwko podwykonawcom za liczne opóźnienia i naruszenia warunków umowy przy produkcji modułu do niskotemperaturowej separacji (low temperature separation unit - LTS) oraz modułu do odwadniania glikolu trietylenowego (triethylene glycol unit - TEG). Spółka podawała wówczas, że w zależności od przebiegu realizacji zamówień i testów spółka przewiduje, że moduły zostaną przetransportowane do zakładu przetwarzania gazu Moftinu w terminie między początkiem a połową marca.
Serinus to międzynarodowa spółka prowadząca poszukiwania ropy naftowej i gazu. Posiada zdywersyfikowane portfolio projektów w Brunei, Tunezji i Rumunii. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.
(ISBnews)