KGHM pracuje nad ograniczeniem przeszkód dla realiz. projektów Victoria i AjaxWarszawa, 15.03.2019 (ISBnews) - KGHM Polska Miedż pracuje nad ograniczeniem przeszkód prawnych i regulacyjnych dla realizacji projektów Victoria i Ajax, poinformował wiceprezes ds. aktywów zagranicznych Paweł Gruza.

"Projekt Victoria jest w pewnym stanie uśpienia ze względu na inne zobowiązania inwestycyjne KGHM. Niemniej jednak chcemy zwrócić uwagę, że zasób Victoria jest jednym z najciekawszych strategicznych złóż w rejonie Sudbury i tak jest postrzegany przez naszych potencjalnych partnerów do eksploracji tego złoża" - powiedział Gruza podczas konferencji prasowej.

"W zakresie Victorii, ale także i projektu Ajax, pracujemy nad ograniczeniem prawnych i regulacyjnych przeszkód w realizacji tych projektów i na tym będziemy się koncentrować w 2019 r." - dodał wiceprezes.

Projekty Victoria i Ajax zlokalizowane są w Kanadzie. W połowie 2018 r. rząd Kanady, poprzez Governor-in-Council (gabinet), wydał negatywną decyzję dotyczącą realizacji projektu Ajax ze względu na przewidywane, znaczące niekorzystne skutki projektu dla środowiska.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1997 r.

(ISBnews)