W planie PiS jest zwiększenie udziału Polski w puli środków europejskich na rolnictwo; było 8 proc., wywalczymy to, że będzie więcej; będziemy też zabiegać, by Polska tym razem dostała najwięcej w ramach PROW - mówił na konwencji regionalnej PiS w Kadzidle prezes partii Jarosław Kaczyński.

Kaczyński powiedział, że jeśli chodzi o podział europejskich środków, "to tutaj pomoc dla wsi jest na pierwszym miejscu". Podkreślał, że to "nie jest żadna łaska, to jest absolutna konieczność. Wskazał, że gdyby nie było unijnego wsparcia dla rolnictwa i wsi, to żywność byłaby dużo droższa, a w rezultacie - wszystko musiałoby być droższe.

"Państwo nie otrzymują niczego, co by się wam nie należało, to się wam należy" - powiedział prezes PiS zwracając się do rolników.

"My, partia rządząca i rząd, musimy zabiegać o to, by wszystko to, co daje Europa, ale co powtarzam, daje nie z łaski, ale z konieczności i z tego, że racjonalnie myśli o całej gospodarce, było naszemu krajowi przyznawane we właściwych rozmiarach. I wobec tego mamy taki plan naszych działań w UE, plan naszych celów w UE: pierwszy punkt tego planu to jest zwiększenie naszego udziału w tej puli, która jest dzielona co siedem lat, dla rolnictwa" - zapowiedział Kaczyński.

Jak przypomniał, w siedmioleciu, które mija, było to 8 proc. dla polskiego rolnictwa z całej puli. "Chcę państwu powiedzieć, że wywalczymy to, że będzie więcej" - zapowiedział. Dodał, że PiS będzie też zabiegał o to, by Polska dostała najwięcej jeśli chodzi o PROW.

Reklama