Pfleiderer zakłada spadek cen drewna i surowców chemicznych w 2019 r.


Warszawa, 10.04.2019 (ISBnews) - Pfleiderer Group oczekuje pozytywnego wpływu cen surowców - w szczególności drewna i surowców chemicznych - na rentowność w 2019 r., poinformował prezes Tom K. Schäbinger.
"Oczekujemy spadku cen surowców w relacji do dwóch największych czynników kosztowych - środków chemicznych i drewna, co pozytywnie wpłynie na naszą rentowność" - powiedział Schäbinger podczas konferencji prasowej.
W przypadku cen papieru spółka spodziewa się, że ceny pozostaną na podobnym poziomie do ubiegłorocznych.
"Zakup energii jest energii jest niemal w całości zabezpieczony - na 100% wolumenu dla 2019 r. i ponad 50% wolumenu dla 2020 r." - wskazał prezes.
Dodatkowo, spółka zwiększa rentowność dzięki zwiększeniu recyklingu drewna.
"Pierwszy kwartał był wyzwaniem ze względu na wciąż rosnące koszty surowców. Z drugiej strony, zawierane są już pierwsze kontrakty uwzględniające ceny drewna, które są dla nas korzystne" - powiedział także Schäbinger.
Grupa Pfleiderer to wiodący producent paneli na bazie drewna na największych europejskich rynkach, w Niemczech i Polsce, gdzie jest odpowiednio numerem 1 i 2 pod względem wielkości produkcji płyt wiórowych. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r.
(ISBnews)