"Chcemy dzisiaj przedstawić już bardzo konkretny plan, w jaki sposób środki z OFE powinny być przekazane na indywidualne konta, czyli zgodnie z tym, co wcześniej mówiliśmy - budowa wielkiego programu oszczędności, w tym oszczędności emerytalnych, składających się z dwóch podfilarów: Pracowniczych Planów Kapitałowych i właśnie OFE, dzisiaj ujrzy swój drugi akord" - mówił Morawiecki.

Centrum Informacyjne Rządu poinformowało w poniedziałek, że o godz. 14.20 odbędzie się konferencja prasowa z udziałem premiera.

Wcześniej szef kancelarii premiera Michał Dworczyk zapowiedział, że w najbliższych godzinach przedstawiony zostanie projekt rządu dotyczący OFE.

Premier Mateusz Morawiecki niedawno na łamach "Rzeczpospolitej" ogłosił powrót do koncepcji przekształcenia OFE i prywatyzacji zgromadzonych w nich środków poprzez przekazania ich na indywidualne konta emerytalne. Decyzje w tej sprawie miały być ogłoszone w najbliższych miesiącach.

Reklama

Według wcześniejszych nieoficjalnych informacji, w rządzie trwają prace nad dwiema koncepcjami. Pierwsza zakłada, że - tak jak planowano wcześniej - na indywidualne konta emerytalne miałoby trafić 75 proc. zgromadzonych tam środków, a 25 proc. zasiliłoby Fundusz Rezerwy Demograficznej. Drugi pomysł, o którym pisał "Super Express" zakłada przekazanie Polakom 100 proc. aktywów zgromadzonych w OFE. (PAP)

autor: Magdalena Jarco