Jak poinformowała w poniedziałek Lucyna Gbiorczyk z biura prasowego leszczyńskiego magistratu, w związku z kolejnym etapem przebudowy DK12 od wtorku obowiązywać będą zmiany w organizacji ruchu w mieście.

„Na przebudowywanym odcinku DK12 ruch kołowy odbywać się będzie w obu kierunkach jezdnią południową (po stronie Szkoły Podstawowej nr 7 i CH Manhattan). Na skrzyżowaniu z ul. Grunwaldzką w kierunku Al. Konstytucji 3 Maja ruch będzie możliwy na wprost i w prawo, zaś w kierunku przeciwnym (tj. w kierunku ul. ks. Teodora Korcza) tylko na wprost” – podała Gbiorczyk.

Jak tłumaczyła, wjazd na Al. Jana Pawła II z ul. Grunwaldzkiej (dla jadących od strony ul. 17 Stycznia) będzie możliwy tylko w prawo w kierunku Al. Konstytucji 3 Maja. Wjazd od przeciwnej strony ul. Grunwaldzkiej (tj. od strony Ronda Inki) będzie niemożliwy – objazd zostanie wyznaczony ul. Sikorskiego i Wojska Polskiego. Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Al. Jana Pawła II z ul. Grunwaldzką będzie nadal wyłączona.

„Piesi i rowerzyści na krzyżowaniu Al. Jana Pawła II z ul. Grunwaldzką będą mogli przejść wyłącznie jednym przejściem dla pieszych – po stronie garaży. Przejście dla pieszych po stronie parku Jonstona będzie zamknięte. Apelujemy o szczególną ostrożność z uwagi na wyłączoną sygnalizację świetlną na tym skrzyżowaniu. Chodnik po stronie SP7 i przejście podziemne przy tej szkole są nadal dostępne” – podkreśliła Gbiorczyk.

Zmiany obejmą także kursowanie komunikacji miejskiej. Dla linii nr 3 i 4 wyłączone będą przystanki zlokalizowane przy ulicy Grunwaldzkiej/Grunwaldzka ENEA/ oraz przystanek przy Al. Jana Pawła II pływalnia od strony parku - w kierunku Strzyżewic oraz Wilkowic. Uruchomiony zostanie przystanek dla linii nr 3 i 4 przy Al. Jana Pawła II po stronie pływalni środowiskowej.

Reklama

W dalszym ciągu wyłączone z ruchu będą przystanki przy ulicy Grunwaldzkiej od strony osiedla Sułkowskiego, natomiast dla linii nr 5, 6, 8, 9, 12 czynne będą przystanki zastępcze przy ulicy 17 Stycznia na wysokości marketu „POLO”.

„Ponadto dla linii nr 2 przystanek zastępczy dla przystanku Grunwaldzka zlokalizowany jest przy ulicy 55 Pułku Piechoty, dla linii nr 15 przystankiem zastępczym dla przystanku Grunwaldzka ENEA jest przystanek Niepodległości market, natomiast dla przystanku 55 Pułku Piechoty przystankiem zastępczym jest przystanek Al. Konstytucji 3 Maja TRAPEZ” – wskazał leszczyński magistrat.

Przebudowa drogi krajowej w granicach administracyjnych miasta jest współfinansowana z Programu Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. (PAP)

autor: Anna Jowsa