Warszawa, 27.06.2019 (ISBnews) - Stanowisko prezydenta Konfederacji Lewiatan objął dotychczasowy wiceprezydent Maciej Witucki, który w ubiegłym roku uzyskał rekomendację zarządu Lewiatana na to stanowisko, podał Lewiatan. Dotychczasowa prezydent Henryka Bochniarz została wybrana na przewodniczącą Rady Głównej Konfederacji.
"Lewiatan to najsilniejsza organizacja pracodawców w Polsce. Jesteśmy prawdziwym głosem biznesu, oferującym administracji doskonałą ekspertyzę krajową i międzynarodową. Cieszę się, że wraz z zespołem Konfederacji, będę mógł budować siłę głosu przedsiębiorców w Polsce" - powiedział Witucki, cytowany w komunikacie.
"Jestem niezwykle dumna, że Lewiatan wyznacza standardy, jak przeprowadzać proces zmiany przywództwa w takich organizacjach, jak nasza. Swoje odejście z funkcji prezydenta zapowiedziałam ponad rok temu. Przeprowadziliśmy szereg zmian w Konfederacji, które przygotowały ją na tę zmianę. I dziś jest ten moment, kiedy mogę ze spokojem powierzyć stanowisko prezydenta nowej osobie. Jako przewodnicząca Rady Głównej chcę skupić się na pracach strategicznych" - powiedziała Henryka Bochniarz, cytowana w komunikacie.
Na trzyletnią kadencję wybrano także nowe składy zarządu i Rady Głównej Konfederacji Lewiatan, podano także.
(ISBnews)