Chodzi o przetarg na zaprojektowanie i budowę fragmentu S7 pomiędzy węzłami Siedlin (pod Płońskiem) i Załuski. To pierwszy z trzech odcinków realizacyjnych drogi ekspresowej S7 Płońsk - Czosnów, która w sumie będzie liczyć blisko 35 km i powstanie w śladzie obecnej drogi krajowej nr 7.

"Wysłaliśmy ogłoszenie o zamówieniu do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej, co oznacza, że postępowanie zostanie wszczęte w najbliższych dniach" - informuje GDDKiA.

Prace przy budowie drogi ekspresowej S7 Płońsk – Czosnów będą prowadzone bez przerywaniu ruchu, dlatego głównym założeniem jest zminimalizowanie utrudnień. "W tym celu wykonawcy wszystkich trzech odcinków w pierwszej kolejności będą mieli za zadanie wybudowanie drogowego układu lokalnego, który umożliwi wykorzystanie go do prowadzenia ruchu" - informuje GDDKiA.

Dyrekcja poinformowała, że w przetargu nie będzie wskazany rodzaj nawierzchni trasy, dlatego w przetargu będą mogły startować firmy oferujące nawierzchnię betonową i te oferujące nawierzchnie bitumiczną.

Termin składania ofert w przetargu wyznaczono na 10 września tego roku, a planowane podpisanie umowy z wykonawcą (przy założeniu braku odwołań) to luty 2020 r.(PAP)

>>> Czytaj też: Ponad 5 tys. policjantów na drogach. Uwaga na przejściach dla pieszych