W niedzielę odbędzie się "Festiwal Biegowy Warszawa Wilanów". Biegacze półmaratonu wystartują o godz. 8. Start i meta biegów zlokalizowane będą na ul. Przyczółkowej, pomiędzy al. Wilanowską a ul. F. Klimczaka.

Zawodnicy najpierw pobiegną ciągiem pieszo-rowerowym wzdłuż ul. Przyczółkowej, skręcą w ul. Korbońskiego (jezdnia w kierunku Ursynowa), zawrócą przed skrzyżowaniem z ul. Relaksową, a następnie wrócą do mety na Przyczółkową (jezdnią w kierunku Konstancina-Jeziorny). Dla kierowców przejezdny będzie wówczas jeden pas ruchu.

Po zakończeniu półmaratonu odbędą się jeszcze biegi tymi samymi ulicami, ale na krótszych trasach: bieg na 10 km (start o godz. 11.30), bieg na 5 km (start o godz. 13.30) oraz bieg dla dzieci (start o godz. 15.00). W związku z tym wydarzeniem trasa biegów zostanie zamknięta o godz. 7.00, a ruch pojazdów wróci tam około godz. 17.00.

Jak poinformował stołeczny ratusz na czas biegu ulice Klimczaka i Branickiego stracą też połączenie z Przyczółkową. Nie będzie również możliwości skrętu z ul. Drewny (jadąc od Konstancina-Jeziorny) w lewo w ul. Korbońskiego. Natomiast skręt z al. Wilanowskiej będzie możliwy tylko w kierunku Wiertniczej. Utrzymany natomiast zostanie skręt z Vogla zarówno w kierunku centrum, jak i Konstancina-Jeziorny.

Biegacze pojawią się również na Ochocie. Jak przekazał stołeczny ratusz, w niedzielę odbędzie się tam piąta edycja "Biegu Ordona". Uczestnicy pięciokilometrowych zmagań pobiegną m.in. al. Bohaterów Września. W związku z organizacją imprezy al. Bohaterów Września będzie zamknięta na odcinku od Drawskiej do Na Bateryjce. W godz. 9.00-11.00 mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu, które dotyczyć będą również autobusów linii: 159 i 172.

Z kolei na Służewcu w niedzielę odbędzie się kolejna odsłona biegu "Warszawa Business Run". W związku z tym w godz. 10.30-13.30 będą obowiązywały zmiany w ruchu i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Miasteczko biegowe, a także start i meta zawodów zostaną ustawione na parkingu kompleksu biurowego "Empark". Biegacze wyruszą w trasę o godz. 10.30, ulicami: Domaniewską, Wołoską do skrzyżowania z Woronicza, gdzie zawrócą i pobiegną Wołoską, Domaniewską, Suwak, Konstruktorską, znowu Suwak i Domaniewską do mety.

W tym czasie zamknięta dla ruchu będzie ul. Domaniewska, a także ul. Suwak na odcinku od ul. Konstruktorskiej do Domaniewskiej oraz jezdnia ul. Wołoskiej w kierunku Ursynowa. Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Woronicza, al. Niepodległości oraz ul. Domaniewską. Swoje trasy zmienią autobusy linii: 136, 138 i 218.(PAP)

Autor: Aleksandra Kuźniar