Warszawa, 02.10.2019 (ISBnews) - Naczelnik Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu określił zobowiązanie podatkowe ATM Grupa w podatku dochodowym od osób prawnych za rok 2014 w kwocie 5,82 mln zł, podała spółka.

"Kwota zaległości podatkowej wynikająca z ww. decyzji to 5 680 044 zł (różnica pomiędzy kwotą zobowiązania podatkowego określonego w decyzji i kwotą wykazaną w deklaracji CIT-8 Emitenta za 2014 r.). Od kwoty zaległości podatkowej [...] naliczane są odsetki za zwłokę. Według obliczeń emitenta, odsetki te na dzień 2 października br. wynoszą 2 049 173 zł" - czytamy w komunikacie.

Decyzja została wydana po przeprowadzeniu postępowania podatkowego na podstawie postanowienia o przekształceniu zakończonej kontroli celno-skarbowej, podano także.

"Zarząd emitenta oświadcza, że nie zgadza się ze stwierdzonymi przez naczelnika DUCS nieprawidłowościami i określonym zobowiązaniem podatkowym oraz że zamierza wnieść odwołanie od tej decyzji" - czytamy dalej.

ATM Grupa jest największym niezależnym producentem telewizyjno-filmowym w Polsce. Działa od 1992 roku i jako jedyna w branży posiada status spółki publicznej notowanej na warszawskiej giełdzie.

(ISBnews)