Tomasz Stępień został powołany na prezesa, a Krzysztof Jackowski na wiceprezesa Polskiego LNG - spółki zależnej Gaz-Systemu, podała grupa.

"W związku z realizowaną strategią grupy kapitałowej Gaz-System obejmującą integrację procesów dotyczących budowy infrastruktury kluczowej dla bezpieczeństwa energetycznego kraju, do zarządu spółki Polskie LNG z dniem 14 października br. powołani zostali: na stanowisko prezesa zarządu pan Tomasz Stępień i na stanowisko wiceprezesa zarządu pan Krzysztof Jackowski" - czytamy w komunikacie.

Paweł Jakubowski i Bartłomiej Słoma złożyli rezygnacje z funkcji w zarządzie Polskiego LNG z dniem 14 października 2019 r., podano także.

Tomasz Stępień jest prezesem, a Krzysztof Jackowski wiceprezesem Gaz-Systemu.

Polskie LNG to spółka zależna Gaz-Systemu, która jest właścicielem i operatorem Terminalu LNG w Świnoujściu, jedynego tej skali obiektu importującego gaz skroplony w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki, odpowiedzialną za przesył gazu ziemnego oraz zarządzanie najważniejszymi gazociągami w Polsce.