Warszawska spółka C&F będzie pierwszą firmą w Polsce, która udostępni na europejskim rynku narzędzie Nasdaq Boardvantage - platformę wspierającą pracę zarządów. Partnerstwo C&F z Nasdaq Governance Solutions obejmie rynki w Polsce i Niemczech.

Nasdaq Boardvantage to zaawansowana technologicznie platforma nowej generacji, która wspiera pracę zarządów i menedżerów najwyższego szczebla.

- Od wielu lat rozwijamy własny produkt w obszarze Governance, Risk & Compliance. Partnerstwo C&F z Nasdaq rozszerza nasze możliwości oferowania jeszcze bardziej kompletnych rozwiązań, szczególnie dla zarządów największych spółek, które oczekują najlepszych praktyk w zakresie ładu korporacyjnego, zgodności i ryzyka - powiedział Piotr Rudnicki, założyciel i właściciel C&F.

Reklama

- Coraz więcej organizacji w Europie dostrzega wartość we wdrażaniu portali wspierających pracę menedżerów na bazie najnowszych technologii. Z przyjemnością podejmujemy współpracę z C&F i udostępnimy nasze rozwiązanie firmom z Polski i Niemiec, które chcą ulepszyć swoje praktyki w budowie ładu korporacyjnego - powiedział Michael Bartels, Prezes Nasdaq Governance Solutions.

RegTech jest jednym z najszybciej rozwijających się obszarów w FinTech (innowacje technologiczne sektora finansowego). Rozwiązania RegTech korzystają z technologii zaawansowanej analityki, robotyki, automatyzacji procesów, sztucznej inteligencji, czy chmury dla wspierania firm w efektywnym osiąganiu wysokiej zgodności ich działania z regulacjami prawnymi. Według prognoz KPMG, inwestycje we wdrożenia rozwiązań kategorii RegTech w 2022 roku wyniosą 76 miliardów dolarów, przy czym jeszcze w 2017 roku miały one wartość około 1 miliarda dolarów.

- Rozwiązania tego obszaru znajdują zastosowanie nie tylko w sektorze finansowym, ale także w innych branżach o wysokim poziomie regulacji, w tym Life Science czy branży farmaceutycznej, z którymi pracujemy na co dzień - mówi Jan Anisimowicz, Dyrektor ds. Rozwiązań Risk and Compliance w C&F – Nasdaq Boardvantage® rozszerza nasze kompetencje w zakresie kontroli ryzyka i zgodności z regulacjami o komponent zarządczy. Z tak komplementarną ofertą jesteśmy w stanie współpracować z firmami na całym świecie.