Grupa Kęty może zaprezentować strategię później niż w I kw. 2020 r.


Warszawa, 24.10.2019 (ISBnews) - Grupa Kęty nadal pracuje nad nową strategią, jednak możliwe, że nie zaprezentuje jej jeszcze w I kw. 2020 r., poinformował prezes Dariusz Mańko
"Zapowiadaliśmy, że zaprezentujemy strategię w I kw. i nie chciałbym tego dementować, ale cały czas o strategii myślimy, składamy to na papierze. Jedynie, czego nam brakuje, to pewności, co do rynku" - powiedział Mańko podczas konferencji prasowej.
Wyjaśnił, że chodzi o dokument, który zarząd będzie mógł uznać za pewny.
"Jeśli nie będziemy mieli pewności, jeśli w IV kw rynek się nie ustabilizuje, to będzie nam trudno zaprezentować strategię w I kwartale" - dodał prezes.
Zarząd zapowiadał wcześniej, że Grupa Kęty powinna przygotować strategię na lata 2020-25 do końca roku i zaprezentować razem z prognozą na 2020 r.
Grupa Kęty jest spółką dominującą grupy kapitałowej, która działa w pięciu obszarach biznesowych: produkcji profili aluminiowych, projektowania i produkcji systemów architektonicznych oraz zewnętrznych rolet aluminiowych, produkcji opakowań giętkich, usług budowlano-montażowych w zakresie fasad aluminiowych oraz produkcji akcesoriów do montażu okien i drzwi. W 2018 r. miała 2,99 mld zł skonsolidowanych przychodów.
(ISBnews)