Bank Handlowy nie jest zainteresowany akwizycjami


Warszawa, 14.11.2019 (ISBnews) - Bank Handlowy nadal zamierza rozwijać się w sposób organiczny i nie jest zainteresowany akwizycjami na polskim rynku, poinformował prezes Sławomir S. Sikora.
"Nie zakładamy zmiany podejścia rozwoju organicznego w kierunku nieorganicznego" - powiedział Sikora podczas konferencji prasowej.
"Uważamy, że zarówno kwestie regulacyjne, jak i różne rozłożenie ryzyka w sektorze będą dla nas szansą na odzyskanie udziału w rynku, dlatego, że w naszym przekonaniu nasz model biznesowy jest bardziej odporny" - podkreślił.
Dodał, że skupienie się Banku Handlowego na biznesie sprawiają, iż w przyszłości przychody będą rosły szybciej niż dotychczas.
"Nie deklarujemy żadnego targetu, jeśli chodzi o udział w rynku. Obszarem, który chcielibyśmy wzmocnić jest pożyczka niezabezpieczona"- powiedział Sikora.
"Zakładam, że rynek będzie rósł wolniej, a my będziemy rośli szybciej, niż rynek" - dodał.
Citi Handlowy powstał z połączenia Banku Handlowego w Warszawie - najstarszego komercyjnego banku w Polsce i Citibank (Poland) S.A. W ofercie grupy kapitałowej oprócz klasycznych usług bankowych znajdują się usługi i produkty rynku kapitałowego oferowane przez dom maklerski oraz produkty leasingowe. Bank jest notowany na rynku głównym GPW od 1997 r.
(ISBnews)