Tauron nie podjął decyzji ws. dalszych kroków w procesie zbycia aktywówWarszawa, 15.11.2019 (ISBnews) - Tauron Polska Energia jest wciąż w trakcie procesów, które mogłyby doprowadzić do zbycia aktywów ciepłowniczych i Zakładu Górniczego Janina, poinformował wiceprezes Marek Wadowski.

"Procesy dotyczące ewentualne zbycia aktywów ciepłowniczych i ZG Janina są w trakcie. Oczywiście, były prowadzone badania przez potencjalnych zainteresowanych, ale jeszcze nie pojawiły się nasze decyzje o dopuszczeniu do kolejnych etapów" - powiedział Wadowski podczas konferencji prasowej.

Tauron zadeklarował wcześniej w tym roku, że chce poszukać partnerów dla aktywów ciepłowniczych i ZG Janina.

Tauron Polska Energia jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta. Skonsolidowane przychody sięgnęły 18,1 mld zł w 2018 r.

(ISBnews)