TXM ma kolejną umowę standstill z bankami do 25 listopadaWarszawa, 19.11.2019 (ISBnews) - TXM w restrukturyzacji zawarł z PKO Bankiem Polskim oraz ING Bankiem Śląskim przy udziale spółek z Grupy TXM trzecią umowę zmieniającą do drugiej umowy o utrzymaniu status quo (standstill) wraz z umową wprowadzającą do 25 listopada, podano w komunikacie.

"Z uwagi na trwające finalne uzgodnienia w obszarze docelowej umowy restrukturyzacyjnej pomiędzy spółką a bankami i potrzebny na ich dokończenie czas, strony wydłużyły okres obowiązywania ww. umów do dnia 25 listopada 2019 r. w celu dokończenia w tym okresie prac nad właściwą umową restrukturyzacyjną" - czytamy w komunikacie.

Grupa TXM jest właścicielem sieci TXM textilmarket - drugiej największej na polskim rynku sieci odzieżowych sklepów dyskontowych. Jego większościowym akcjonariuszem jest Redan. Spółka jest notowana na GPW od grudnia 2016 r. Redan opiera się na dwóch filarach: dyskontowym (sieć sklepów Textilmarket) oraz modowym (marki Top Secret, Troll oraz - od 2011 r. - Drywash). Od 2003 roku spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie.

(ISBnews)