Dow Jones Industrial na zamknięciu spadł 0,36 proc. i wyniósł 27.933,85,98 pkt.

S&P 500 stracił 0,06 proc. i wyniósł 3.120,18 pkt.

Nasdaq Comp. poszedł w górę 0,24 proc., do 8.570,66 pkt.

Podczas wtorkowej sesji akcje sieci hipermarketów Home Depot spadły ponad 6 proc. po tym, jak spółka podała, że w trzecim kwartale sprzedaż porównywalna wzrosła o 3,6 proc. vs konsensus rynkowy 4,6 proc.

Akcje Kohl’s poszły w dół o 18 proc. – zysk na akcje w trzecim kwartale wyniósł 74 centy wobec oczekiwanych 86 centów.

Akcje Boeinga lekko rosły – koncern lotniczy podał, że podczas Dubai Airshow podpisano zamówienia na 50 samolotów 737 MAX.

Walory ServiceNow poszły w górę o 4 proc. ServiceNow zastąpi Celgene w indeksie S&P 500.

Broadcom zwyżkował 2,5 proc. po tym, jak analitycy Morgan Stanley podnieśli rekomendację dla akcji spółki do "przeważaj" z "równoważ".

Kurs akcji MSG Network spadł 4,5 proc. - Guggenheim obniżył rekomendacje dla akcji spółki do "sprzedaj" z "neutralnie".

Według wiceprezesa Pimco Johna Studzinskiego wstępna umowa handlowa pomiędzy Waszyngtonem a Pekinem może zostać podpisana przed świętami Bożego Narodzenia.

„Trump uważa to za istotne. Otrzymał aprobatę od amerykańskich prezesów korporacji, którzy chcą widzieć pewnego rodzaju stabilizację w dialogu handlowym i szerszych relacjach USA-Chiny” – powiedział Studzinski.

Studzinski dodał, że pod wieloma względami USA i Chiny „uzupełniają się”.

Były główny doradca ekonomiczny Białego Domu Gary Cohn powiedział w wypowiedzi dla stacji CNBC w poniedziałek, że wierzy, iż prezydent Donald Trump podniesie cła na chińskie produkty 15 grudnia, jeśli USA i Chiny nie uzgodnią do tego czasu umowy handlowej.

Liczba wydanych nowych pozwoleń na budowę domów w USA w październiku (wskaźnik aktywności w przyszłości w tym sektorze) wyniosła w ujęciu zanualizowanym (SAAR) 1,461 mln wobec 1,391 mln w poprzednim miesiącu, po korekcie z 1,387 mln.

Liczba rozpoczętych inwestycji w zakresie budowy domów mieszkalnych w USA w październiku wyniosła 1,314 mln w ujęciu zanualizowanym (SAAR). We wrześniu wskaźnik ten wyniósł 1,266 mln, po korekcie z 1,56 mln. (PAP)