Tak się dzieje m.in. wtedy kiedy nie potrafimy udokumentować stałych dochodów. Jeśli nie mamy umowy o pracę i to obowiązującej już dłuższy czas, albo nasza firma nie funkcjonuje na rynku na przykład rok, nie mamy co marzyć o kredycie bankowym. Tymczasem w przypadku pożyczki w instytucjach pozabankowych mamy znacznie więcej możliwości. Zakres usług jest szerszy, a wśród nich są też pożyczki bez dochodu. Jak to działa i kto może z tego skorzystać?

Dochód nie tylko z umowy o pracę

Prawda jest taka, że na nasze miesięczne dochody nie składają się tylko regularne wpływy z tytułu umowy o pracę. Choć najczęściej to właśnie one są kluczowe dla banku. W firmie pożyczkowej wygląda to inaczej. To, że staramy się o pożyczki bez dochodu, nie znaczy, że nie mając żadnych pieniędzy, dostaniemy pożyczkę. Jednak tutaj elementy składowe pojęcia „dochód” są znacznie szersze. Nie musimy mieć umowy o pracę, a okaże się, że dochody mamy spore i jesteśmy względnie wiarygodnym klientem.

Jak to możliwe? Firma pożyczkowa wlicza do dochodów wpływy z umów cywilnoprawnych, rentę, emeryturę, świadczenia socjalne, alimenty 500+, stypendium studenckie itd. Im więcej później wypiszemy we wniosku źródeł comiesięcznych wpływów, tym większe prawdopodobieństwo, że firma pożyczkowa spojrzy na nas przychylniej.

Kto może się o nią starać?

Na pewno pożyczki bez dochodu będą idealne dla nas, jeśli potrzebujemy szybko pieniędzy, ale w banku dochody nie będą wiarygodne. Jednak musimy być świadomi tego, że w firmie pożyczkowej też zwraca się uwagę na to, czy klient jest wypłacalny. W końcu jest to też inwestycja, więc nie jest powiedziane, że każdy może liczyć na pieniądze.

Są one łatwiej dostępne niż w banku, ale też są sytuacje, w których o nie trudno. Po pożyczkę warto sięgnąć, kiedy doraźnie brakuje finansów, ale nie wtedy, kiedy mamy już dużo innych pożyczek, a ta miałaby być na spłatę którejś z nich, bo wtedy łatwo o większe kłopoty.

Jak dostać pożyczkę bez dochodu?

Pożyczki bez dochodu to całkowite zminimalizowanie formalności. Wniosek składa się szybko i równie szybko jest odpowiedź. Zwłaszcza wtedy kiedy składamy go online. Wystarczy wejść na stronę internetową konkretnej instytucji, wybrać odpowiednią zakładkę i podać takie dane, jak imię i nazwisko, adres, PESEL, numer dowodu, e-mail i numer telefonu. Trzeba też podać wszystkie comiesięczne dochody, czyli oświadczenie o dochodach.

W przeciwieństwie do pożyczek, gdzie potrzebne jest zaświadczenie o dochodach, tutaj nie będzie konieczny podpis pracodawcy. Jeżeli wszystko przebiegnie pomyślnie, to pieniądze mogą być na koncie w ekspresowym tempie. Oczywiście musimy liczyć się z tym, że pożyczka tego typu będzie wyżej oprocentowana, bo wiąże się z wyższym ryzykiem, ale nie są to diametralnie wyższe kwoty.